هزینه ارتودنسی در کرج چقدر است؟

۱۱ مهر ۱۴۰۰ مقالات

هزینه ارتودنسی در کرج چقدر است؟

به دلیل شرایط اقتصادی جامعه هر روز شاهد بالارفتن قیمت ها هستیم. هزینه ارتودنسی در کرج و شهرهای دیگر هم از این قاعده مستثنی نیست و متاسفانه به دلیل تحریم ها، بالارفتن قیمت ابزارهای ارتودنسی و فشارهای اقتصادی از جنبه های دیگر، هزینه ارتودنسی هر سال افزایش می یابد.

به طور کلی، هزینه ارتودنسی در کرج و شهرستان ها نسبت به تهران کمتر است. اما تعیین قیمت دقیق ارتودنسی بدون مراجعه حضوری ممکن نیست؛ زیرا برعکس خدمات دندانپزشکی مثل کشیدن و پر کردن دندان که روند و تعرفه مشخصی دارند، پروسه ارتودنسی و تجهیزات مورد نیاز برای هر فرد متفاوت است.

پس قیمت های اعلام شده در اینجا تقریبی هستند تا بودجه ای تقریبی برای آن کنار بگذارید.


قیمت ارتودنسی در کرج بطور تقریبی چقدر است؟

در جدول زیر هزینه ارتودنسی در کرج و در سال ۱۴۰۰ را ملاحظه می کنید. قیمت ها در این جدول بطور کلی درج شده اند. جزئیات هزینه هر روش ارتودنسی و همچنین ترفندهای داشتن ارتودنسی ارزان تر را در ادامه همین مقاله می خوانید.

ردیفنوع ارتودنسی و میزان نیاز بیمارهزینه تقریبی ارتودنسی در کرج
۱هزینه ارتودنسی متحرک (با حداقل قیمت ارتودنسی دندان برای هر فک)از ۸ میلیون به بالا
۲هزینه درمان ارتودنسی ثابت یک فک (با نامنظمی اندک)   از ۱۰ میلیون به بالا
۳هزینه درمان ثابت یک فک (با نامنظمی متوسط) از ۱۱ میلیون به بالا
۴هزینه درمان ثابت یک فک (با نامنظمی زیاد و کیس پیچیده)از ۱۴ میلیون به بالا

چه چیزهایی تعیین کننده هزینه ارتودنسی در کرج هستند؟

همانطور که قبلا گفتیم، هزینه ارتودنسی برای هرکس متفاوت است و عواملی را که باعث ایجاد این تفاوت می شوند، در اینجا بررسی می کنیم.

مهارت و تجربه پزشک

هزینه درمان نزد متخصص ارتودنسی بیشتر است. اگر متخصص ارتودنسی انتخابی شما عضو هیئت علمی دانشگاه  یا دارای مدرک فوق تخصص باشد، احتمالا هزینه بیشتری را هم دریافت خواهد کرد. پس می توان انتظار داشت که هزینه ارتودنسی به دست فرد فوق متخصص بالاتر از متخصص ارتودنسی و آنهم بالاتر از یک دندانپزشک باشد. به علاوه، این هزینه در بین متخصصین ارتودنسی متفاوت است و هرچه تجربه متخصص در این زمینه بیشتر باشد، هزینه بیشتری هم برای درمان اختصاص خواهد داد.

جایی که ارتودنسی می کنید

به طور کلی، انجام درمان ارتودنسی در یک مطب کمی گران تر از انجام همان سرویس و توسط همان ارتودنتیست در یک کلینیک تمام می شود. البته هزینه ارتودنسی در مطب های ارتودنسی در کرج هم یکسان نیست.

تعرفه یا قیمت ارتودنسی به منطقه جغرافیایی هم بستگی دارد؛ زیرا هزینه های جاری یک مطب مثل دستمزد پرسنل در شهرهای مختلف کشور و حتی نقاط مختلف یک شهر متفاوت است. به همین دلیل است که علی رغم فاصله مکانی کوتاه، هزینه ارتودنسی در کرج از تهران کمتر است.

طول درمان

مسلما هرچه پروسه درمان ارتودنسی طولانی تر شود، ارتودنسی برایتان گران تر تمام خواهد شد. مثلا دندان های خیلی نامرتب به زمان بیشتری برای صاف و یکدست شدن نیاز دارند. و همین باعث افزایش تعداد جلسات ویزیت و بالا رفتن هزینه نهایی می شود.

ابزار و مواد استفاده شده در ارتودنسی

قیمت و کیفیت مواد و تجهیزات استفاده شده نقش بسیار مهمی را در تعیین قیمت ارتودنسی ایفا می کنند. تنوع دستگاه های ارتودنسی بسیار بالاست که به لحاظ کمی و کیفی طیف گسترده ای را در بر می گیرند و همین باعث قیمت گذاری متفاوت می شود.


جزئیات هزینه ارتودنسی در کرج

در بالا، هزینه کلی ارتودنسی در کرج را در جدولی ارائه کردیم. در این قسمت هزینه ها را به تفکیک نوع ارتودنسی و بر اساس خدماتی که شاید همراه آن دریافت کنید، بررسی می کنیم.

هزینه ارتودنسی ثابت در کرج

ارتودنسی ثابت به تمام دستگاه هایی گفته می شود که از ابتدا تا انتهای درمان ارتودنسی به دندان بیمار متصل شده و تنها توسط متخصص قابل تنظیم هستند. هزینه ارتودنسی ثابت به طور متوسط از ۱۱ میلیون شروع می شود. دستگاه های ارتودنسی ثابت به ۴ فرم زیر وجود دارند که قیمت آن ها را هم می توانید در ادامه مطالعه کنید.

۱. ارتودنسی معمولی

بریس فلزی معمولی رایج ترین ابزار ارتودنسی است و طرفداران زیادی دارد. بسته به شدت ناهنجاری از خفیف تا شدید هزینه ارتودنسی معمولی از ۱۱ میلیون شروع شده و ممکن است با مبلغ بیشتر از آن هم تمام شود.

۲. ارتودنسی سرامیکی

در ارتودنسی سرامیکی به جای براکت های فلزی از براکت های همرنگ دندان برای اتصال به دندان ها استفاده می شود. براکت های سرامیکی برای کسانی که دوست ندارند سیم و براکت فلزی داشته باشند بسیار مناسب است. تعرفه ارتودنسی ثابت با براکت سرامیکی مشابه با براکت دیمون به ازای هر فک حدود ۱۲ میلیون است.

۳. ارتودنسی لینگوال

نصب ارتودنسی لینگوال برعکس روش معمول ارتودنسی است. در این روش بریس به پشت دندان ها متصل می شود نه به جلوی آن ها. نصب و نگهداری ارتودنسی لینگوال دشوار و زمانبر است و یک سیستم کمتر رایج برای ارتودنسی محسوب می شود. قیمت متوسط ارتودنسی لینگوال ۱۴ میلیون تومان است.

۴. ارتودنسی دیمون

سیستم دیمون به صورت خود تنظیم است و در این روش، از براکت های خاصی برای اصلاح ناهنجاری های دندانی استفاده می شود. ارتودنسی دیمون بیشترین راحتی و کوتاهترین پروسه درمان را دارد.


قیمت ارتودنسی متحرک و نامرئی در کرج

برعکس دستگاه های ثابت، نوع دیگری از بریس ها را می توان جابجا کرد و از روی دندان ها برداشت. به این شکل که در طول شبانه روز به جز وقتی که بیمار چیزی می خورد یا مسواک می زند دستگاه ها روی دندان هستند. به این نوع ارتودنسی در اصطلاح متحرک و نامرئی نیز گفته می شود. پلاک های شفاف ارتودنسی متحرک کمترین قیمت را در میان دستگاه های ارتودنسی دارند و تعرفه آن ها حدود ۸ میلیون تومان به ازای دو فک است.


قیمت ارتودنسی رنگی

البته روشی با نام ارتودنسی رنگی وجود ندارد و دلیل نامگذری و سر زبان افتادن این نوع ارتودنسی به دلیل استفاده از کش های رنگی در ارتودنسی ثابت است. قیمت هر بسته کش ارتودنسی بین ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان متغییر می باشد.


هزینه ارتودنسی فانکشنال

چنانچه به درمان ارتودنسی شما دستگاه فانکشنال ثابت اضافه شود، باید مبلغی حدود ۵ میلیون تومان بیشتر پرداخت نمایید.


هزینه ارتودنسی با جراحی فک

اگر بیمار ناهنجاری شدید فک و دهان و همچنین انحراف شدید در فک داشته باشد، برای درمان ناهنجاری های اینچنینی احتمالا نیاز به جراحی خواهد بود. هزینه جراحی فک به صورت مجزا از هزینه ارتودنسی حساب می شود و بسته به پیچیدگی جراحی، ممکن است بیمار بالغ بر ۱۸ میلیون تومان پرداخت کند.


قیمت ارتودنسی همراه با کشیدن دندان

گاهی شلوغی و هم پوشانی دندان ها به قدری است که ارتودنتیست مجبور به کشیدن دندان می شود تا فضای کافی برای حرکت و مرتب شدن آن ها وجود داشته باشد. در اینصورت، حداکثر یک میلیون به ازای هر دندان به مبلغ نهایی اضافه خواهد شد.


آیا بیمه هزینه ارتودنسی را متقبل می شود؟

از آنجا که درمان ارتودنسی بیشتر جنبه زیبایی دارد، هیچ بیمه ای هزینه های آن را تقبل نمی کند. اما برخی شرکت های بیمه که به تازگی مشغول فعالیت هستند با دریافت مبالغی به صورت ماهیانه یا سالانه برخی از هزینه های دندانپزشکی را کاهش می دهند. شما می توانید با یکی از این شرکت ها قرارداد امضا کنید تا مقداری از هزینه ها را کاهش دهد.

البته توجه کنید که همه متخصصین ارتودنسی با این شرکت ها قرارداد ندارند و در جلسه اول مشاوره حتما درمورد آن سوال کنید.


هزینه ارتودنسی در کرج با جزئیات

در جدول زیر، قیمت تمامی روش ها و تجهیزات درمان ارتودنسی نوشته شده است.

جدول هزینه ارتودنسی در کرج به تفکیک تجهیزات

نوع درمانهزینه درمان ارتودنسی در کرج (تومان)
درمان ثابت یک فک با نامنظمی کم و بدون نگهدارندهاز ۱۰ میلیون به بالا
درمان ثابت یک فک با نامنظمی متوسط و بدون نگهدارندهاز ۱۱ میلیون به بالا
درمان ثابت یک فک با نامنظمی زیاد و بدون نگهدارندهاز ۱۴ میلیون به بالا
هزینه ارتودنسی متحرک (حداقل قیمت ارتودنسی دندان برای هر فک)از ۸ میلیون به بالا
ارتودنسی دیمون (یک فک)از ۱۲ میلیون به بالا
ارتودنسی سرامیکی (یک فک)از ۱۲ میلیون به بالا
ارتودنسی لینگوال (یک فک)از ۱۴ میلیون به بالا
درمان ارتوسرجری (جراحی فک)از ۱۸ میلیون به بالا
اضافه شدن هر عدد دندان نهفته۴.۰۰۰.۰۰۰
اضافه شدن هدگیر ثابت۵.۰۰۰.۰۰۰
اضافه شدن فانکشنال ثابت۵.۰۰۰.۰۰۰
هزینه هر عدد مینی اسکرو ارتودنسی۴.۰۰۰.۰۰۰
درمان با هایرکساز ۷ میلیون به بالا
فیس ماسک۱۱.۰۰۰.۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک۱.۰۰۰.۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک۱.۰۰۰.۰۰۰
قیمت ریباند براکت معمولی۳۰۰.۰۰۰
قیمت ریباند براکت دیمون۴۰۰.۰۰۰
هزینه ریباند براکت سرامیکی۵۰۰.۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر۳۰۰.۰۰۰

نگران هزینه ها نباشید؛ زیرا در بیشتر مراکز و همچنین در مطب ارتودنسی دکتر خضری در کرج، هزینه ها به صورت اقساطی از بیمار دریافت می شود. پس جای بهانه نیست و داشتن دندان های سالم و مرتب از هرچیزی مهم تر است. فراموش نکنید که تورم هر ساله موجب بیشتر شدن هزینه های ذکر شده در جدول بالا می شود. هرچه زودتر برای درمان ارتودنسی اقدام کنید، هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. چنانچه درمورد شرایط پرداخت هزینه ارتودنسی نیاز به توضیحات بیشتر دارید، با ما تماس بگیرید.

نظر بدهید

لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

سوال از دکتر

سوال از دکتر
لطفا هنگام ارسال سوال جدید درباره ارتودنسی دندان به این نکات توجه فرمایید.

  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما میتوانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از دکتر بپرسید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر اینصورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد
  • لطفا تنها سوالات مرتبط را مطرح نمایید.
Maximum upload size: 134.22MB