هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی
۵ تیر ۱۳۹۹ دانستنی های ارتودنسی مقالات

هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران چقدر است؟

اگر در اینترنت سرچ کرده باشید متوجه میشوید که تقریبا هیچ جایی درباره قیمت ارتودنسی دندان و مخصوصا هزینه ارتودنسی نامرئی محتوای سودمندی نوشته نشده است و اغلب سایت های دندانپزشکی بدون اینکه قیمت ارتودنسی یا حتی محدوده آن را ذکر کنند تنها توضیحاتی درباره عوامل تاثیر گذار روی هزینه ارتودنسی نوشته اند. ما در این مقاله قصد داریم نه تنها به معرفی خلاصه خود ارتودنسی نامرئی بپردازیم که محدوده قیمت هر کدام از دستگاه های به اصطلاح نامرئی را نیز درج  کنیم. اگر در این مورد و مخصوصا درباره قیمت ها  کنجکاو هستید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

قبل از هرچیزی لازم است در همین ابتدا بدانید که واقعا هیچ قیمت دقیقی برای هیچکدام از خدمات دندانپزکشی از دندانپزشکی ترمیم و زیبایی گرفته تا ارتودنسی دندان و ایمپلنت دندان وجود ندارد. هرچه هست تنها محدوده یا بازه ای از قیمت ها است. برای همین اگر بخواهید تحت ارتودنسی نامرئی قرار بگیرید بسته به نوع دستگاهی که انتخاب میکنید هزینه ارتودنسی نامرئی چیزی بین ۷ تا ۱۰  میلیون تومان به ازای هر فک متغییر است. ادامه مقاله را بخوانید تا متوجه شوید هر دستگاه به صورت حدودی چقدر هزینه دارد و فراموش نکنید این قیمت ها حدودی هستند و تنها راه تعیین هزینه نهایی مراجعه به کلینیک دندانپزشکی است.

ارتودنسی نامرئی چیست؟ (تعریف دقیق این نوع ارتودنسی)

بیشتر از اینکه خود متخصصان ارتودنسی بخواهند از عبارت ارتودنسی نامرئی استفاده کنند، این مردم عادی و مراجعان هستند که به طور گسترده از این عبارت استفاده کرده و آن را تبدیل به یک اصطلاح دندانپزشکی کرده اند. در اصل ما چیزی به این اسم نداریم اما چون روش ها و دستگاه های بکار رفته برای صاف و یکدست کردن دندان ها تقریبا شفاف هستند و یا در دید نیستند به آن ها در مجموع نامرئی گفته میشود. دستگاه های ارتودنسی شفاف یا ناپیدا متنوع هستند و هر کدام قیمت و هزینه خاصی دارند. اما قیمت همه آن ها معمولا در همان رنج هزینه ارتودسنی نامرئی است که یک پاراگراف پیش به آن اشاره کردیم .

انواع ارتودنسی نامرئی

ما سه دستگاه رایج و شناخته شده داریم که در حوزه دستگاه های شفاف و ناپیدا قرار میگیرند. این سه دستگاه عبارتند از:

 • دستگاه لینگوال یا پشت دندان
 • براکت های سرامیکی
 • ارتودنسی متحرک اینویزیلاین

برای اینکه بتوانیم اقدام به برآورد هزینه ارتودنسی نامرئی کنیم لازم است که ابتدا به صورت مختصر با هر کدام از این روش ها آشنا شده سپس قیمت هر کدام را جداگانه جستجو کنیم. ما اینکار را برای شما در ادامه انجام داده ایم.

هزینه ارتودنسی نامرئی با اینویزیلاین چقدر است؟

قیمت ارتودنسی نامرئی

 • قیمت ارتودنسی نامرئی با کمک پلاک های شفاف ارتودنسی یا همان اینویزیلاین‌ها که ارتودنسی متحرک نیز شناخته میشوند در ایران بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان به ازای هر فک است. یعنی دو فک بین ۱۶ تا ۲۰ میلیون تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت .
 • قیمت ارتودنسی نامرئی به طور میانگین بر اساس دلار آمریکا نیز بین ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است.

اینویزیلاین ها نوعی دستگاه های شفاف ارتودنسی هستند که در ایران با نام پلاک شفاف ارتودنسی هم شناخته شده هستند. چند سال اخیر تمایل مردم به استفاده از اینویزیلان ها افزایش چشمگیری داشته , این پلاک ها بیشتر مورد پسند بزرگسالان هستند زیرا حین استفاده اصلا قابل توجه نیستند و سخت میشود آن ها را روی دندان ها یا در طرح لبخند مشاهده کرد.

اینویزیلاین ها توسط فناوری های امروزی و با کمک اسکن های سه بعدی ساخته میشوند. اگر مشکل ارتودنسی شما جزئی است بهترین گزینه درمانی برای شما استفاده از اینویزیلاین ها است.

قیمت ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی

قیمت ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی

 • قیمت ارتودنسی نامرئی با براکت های شفاف سرامیکی یا همان ارتودنسی سرامیکی در کشور ما حدودا ۳ میلیون تومان از قیمت براکت های فلزی معمولی بیشتر است. آن ها چیزی بین ۵ تا ۷ میلیون تومان به ازای هر فک هزینه در بر میگیرند.
 • هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی شفاف به صورت میانگین در جهان نیز بین ۲۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ دلار آمریکا است

ارتودنسی سرامیکی جزء دستگاه های ثابت است تنها با این فرق که در ارتودنسی ثابت معمولی براکت ها فلزی هستند اما در سرامیکی، همانطور که از نامش پیدا است از جنس سرامیک است. این مدل براکت ها نیز بیشتر توسط بزرگسالان مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت ارتودنسی نامرئی با سیستم لینگوال

قیمت ارتودنسی لینگوال

 • ۶ تا ۹ میلیون تومان محدوده قیمت ارتودنسی نامرئی با سیستم لینگوال است که برای هر دو فک ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان هزینه در بر دارد.
 • ۵۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار آمریکا نیز رنج و محدوده هزینه ارتودنسی نامرئی با این سیستم است.

یکی از تکراری ترین پرسش ها در خصوص قیمت ارتودنسی لینگوال علت بالا بودن هزینه آن است. در پاسخ باید گفت که این سیستم  در اصل همان سیستم فلزی رایج ارتودنسی است. اما یک تفاوت عمده بین این دو وجود دارد و آن تفاوت این است که براکت ها، سیم ها و سایر بخش های بریس باید به جای جلوی دندان به پشت دندان ها در مجاورت با زبان متصل شوند. و به طور کلی به خاطر دلایل زیر در مجموع قیمت ارتودنسی لینگوال بالا است:

 • نصب این سیستم دشوار است و زمان زیادی نیاز دارد
 • بریس های آن مقاوم تر هستند
 • مراقبت و نگهداری زیادی میطلبند
 • اگر براکت یا اجزای بریس بشکند یا آسیب ببیند هزینه ترمیم و تعمیراتش زیاد است

چه عواملی روی قیمت ارتودنسی نامرئی تاثیر میگذارند؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، هیچگاه نمیتوان یک قیمت دقیق برای هیچ یک از خدمات دندانپزشکی ذکر کرد. در عوض ما یک محدوده قیمت میدهیم و ارائه قیمت دقیق را موکول میکنیم به زمانی که به کلینیک ما مراجعه کنید آنگاه با ارزیابی های دقیق قیمت ها را ارائه  میدهیم. اما برخی عوامل که روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیرگذار هستند را همواره به مراجعان توضیح میدهیم:

برخی از مهمترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت ارتودنسی نامرئی عبارتند از:

 • جایی که در آنجا ساکن هستند
 • نوع مطب یا کلینیک دندانپزشکی
 • تخصص و مهارت دندانپزشک (متخصصان ارتودنسی هزینه را منصفانه تر درخواست میدهند)
 • نوع دستگاه یا سیستم بکار رفته
 • برنامه های پرداخت (قسطی، نقدی و …)
 • مدت زمان درمان
 • سایر هزینه ها
 • و …

انجام ارتودنسی نامرئی در کلینیک فوق تخصصی DORR

تا آنجا که دستمان باز بود درباره هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران و سایر شهرها نکاتی ارائه دادیم. اگر مایل هستید که ارتودنسی دندان خود را به کلینیک ما بسپارید خوشحال میشویم با دریافت نوبت آنلاین به کلینیک مراجعه کنید تا با مشاوره رایگان و ارزیابی های اولیه هم قیمت دقیق ارتودنسی نامرئی را به شما اطلاع دهیم و هم اینکه اگر مایل بودید روند درمان را زیر نظر بهترین متخصصان ارتودنسی تهران و کرج آغاز کنید.

نظر بدهید

لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

سوال از دکتر

سوال از دکتر
لطفا هنگام ارسال سوال جدید درباره ارتودنسی دندان به این نکات توجه فرمایید.

 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما میتوانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از دکتر بپرسید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر اینصورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد
 • لطفا تنها سوالات مرتبط را مطرح نمایید.
Maximum upload size: 134.22MB